Logistyka w sporcie

Kategoria: współpraca Opublikowano: poniedziałek, 29, styczeń 2018 Paweł Pakosz

P1257030

W dniu 25 stycznia 2018 roku Dyrekcja naszej szkoły podpisała porozumienie o współpracy z TS KOLEJARZ Opole.
Na mocy porozumienia uczniowie klas logistycznych będą mogli zdobywać wiedzę z dziedziny organizacji imprez masowych (sportowych) poprzez pomoc przy organizacji zawodów.

Czytaj więcej: Logistyka w sporcie

Wielokulturowość wymiany międzyszkolnej w Mannheim

Kategoria: współpraca Opublikowano: piątek, 07, kwiecień 2017 Agnieszka Zamojska

W dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2017r. nasza młodzież z klas technikum usług fryzjerskich wraz z opiekunami: mgr Agnieszką Zamojską oraz mgr Anną Wolny gościła w szkole zawodowej Justus-von-Liebig-Schule w Mannheim w Niemczech.

Czytaj więcej: Wielokulturowość wymiany międzyszkolnej w Mannheim

HFG Polska wspiera Staszica

Kategoria: współpraca Opublikowano: niedziela, 14, luty 2016 Grzegorz Jachymiak

hfglogoW listopadzie ubiegłego roku Staszic otrzymał darowiznę w postaci 10-ciu kompletnych stanowisk komputerowych wysokiej klasy opartych na procesorach Intel Core i5 z 4GB RAM oraz dwóch stacji Intel Core 2. Komputery mają niespełna 3 lata i są w pełni sprawne a dla nas wartościowe, gdyż spełniają wymagania sprzętowe platformy Adobe na której szkolą się nasi Graficy.

Informację od Pani Anieli Lellek - Asystent Zarządu o możliwości otrzymania darowizny od HFG Polska sp z o.o. pozyskał nauczyciel naszej szkoły Grzegorz Jachymiak i prowadził sprawę aż do transportu komputerów do naszej szkoły.

Umowę darowizny jako Darczyńca w imieniu spółki podpisał członek zarządu Pan Grzegorz Pawlus natomiast jako obdarowana, w imieniu szkoły, podpisała Pani dyrektor Barbara Parvi.

Czytaj więcej: HFG Polska wspiera Staszica

Wymiana międzyszkolna pomiędzy ZSZ im. S.Staszica a Justus von Liebig Schule

Kategoria: współpraca Opublikowano: środa, 05, kwiecień 2017 Justyna Chodorowska-Barucha

W dniach 06.03 - 10.03 2017 r. ZSZ im. S. Staszica w Opolu miało zaszczyt gościć uczniów szkoły partnerskiej Justus von Liebig Schule z Mannheim w Niemczech. 8-osobowa grupa młodzieży przybyła do Polski pod opieką opiekunów: pani Moniki Hartlieb i Anji Friederichs. W okresie ich pobytu został zrealizowany atrakcyjny program pt. „ Wiosenne fryzury” i był kierowany dla uczniów szkół fryzjerskich.

Czytaj więcej: Wymiana międzyszkolna pomiędzy ZSZ im. S.Staszica a Justus von Liebig Schule

Praktyka czyni mistrza

Kategoria: współpraca Opublikowano: niedziela, 14, luty 2016 Grzegorz Jachymiak

gorazdzeW dniu 24 lutego 2015r. podpisane zostało Porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu a grupą Górażdże Cement SA wraz z Programem „Praktyka czyni mistrza”.

Celem programu jest nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy szkołą a zakładem w zakresie poprawy jakości kształcenia i odpowiedniego przygotowania kadr do pracy w zakładach firmy.
Spółka Górażdże Cement SA od wielu lat wspiera Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, fundując m.in. coroczne nagrody dla najzdolniejszych uczniów szkoły. Program edukacyjny „Praktyka czyni mistrza” pozwoli na zacieśnienie i rozszerzenie dotychczasowej współpracy.

Czytaj więcej: Praktyka czyni mistrza

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu