Najlepszy, najzdrowszy sposób odżywiania na świecie, to......?

Kategoria: wellness Opublikowano: poniedziałek, 08, luty 2021 Paweł Pakosz Drukuj E-mail

Maroko, Rynku, Owoce, Warzywa, Dieta ŚródziemnomorskaJuż kolejny rok z rzędu dieta śródziemnomorska okazuje się najlepszym dietą na świecie. Chodź słowo dieta warto zastąpić stałym przyzwyczajeniem, stylem życia, to jednak taki sposób żywienia ma wiele korzyści. Nie wiem czy wiesz, ale odżywianie w zasadniczy sposób wpływa na naszą odporność i zdrowie całego ciała.

Dieta śródziemnomorska to sposób odżywiania zainspirowany w krajach śródziemnomorskich. W swoich założeniach polega przede wszystkim na dużym udziale pożywienia pochodzenia roślinnego, a więc w dużych ilościach owoców i warzyw, ponadto orzechów, nasion, czy zbóż. Dieta ta zakłada również małe spożycie mięsa. Eksperci dokonując wyboru tego rodzaju diety jako najlepszej na świecie uzasadnili, że przynosi ona organizmowi najwięcej korzyści, zapewnia długowieczność, oraz zapobiega różnego rodzaju chorobom. Co Ty na to, że da się dobrze funkcjonować nawet bez mięsa, które niestety często jest bardzo przetworzone. Sam staram się i szukam najlepszego sposobu na zdrowie, i żywienie, a od ponad roku nie jem mięsa w ogóle. Taka zmiana nie zaistniała z dnia na dzień, i wciąż jestem w procesie poszukiwania najlepszego, i najzdrowszego sposobu odżywiania dla mnie, postanowiłem jednak nie spożywać zwierząt. Obecnie jem bardzo dużo warzyw, owoców, nasion, orzechów, i czuję się świetnie. Jem też produkty jak najbardziej naturalne, pełne życia i bez przetworzenia. Da się, i nie jest to wcale drogie, jak się powszechnie uważa. A jak jest u Ciebie?

Życie jest pewnego rodzaju procesem, jedyne co w nim pewne to zmiana. Warto zmieniać swoje życie na lepsze, poszukiwać. Co ważne, należy robić to małymi krokami, i w zgodzie z samym sobą, być do tej zmiany przekonanym. Wówczas zmiana będzie pewniejsza i trwalsza. Czego i Tobie życzę.

Zdrowia i dużo radości.

Paweł Pakosz

Odsłony: 357

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu