Jedyny taki zawód w województwie

Kategoria: Technik Analityk Opublikowano: niedziela, 18, luty 2018 Administrator

Tech Analityk 001 960x960Zawód technika analityka nabiera nowego znaczenia w związku z coraz to większą dbałością o sprawy związane z jakością surowców oraz gotowych produktów.

Jest to kierunek przeznaczony dla uczniów interesujących się naukami przyrodniczymi i jednocześnie chcącymi zdobyć konkretny, elitarny zawód.

W skali kraju w zawodzie tym kształci się zaledwie kilkuset uczniów.

Nauka na kierunku technik analityk, trwa 4 lata. W trakcie jej trwania wprowadzane treści teoretyczne są ściśle powiązane z ćwiczeniami praktycznymi. Zajęcia z przedmiotów zawodowych odbywają się w specjalistycznych laboratoriach, wyposażonych w sprzęt i odczynniki chemiczne. Szkoła nasza posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu laborantów różnych specjalności począwszy od przemysłu cementowego poprzez spożywczy, farmaceutyczny, ochrony środowiska czy gospodarki wodnej. Absolwenci naszej szkoły pracują w różnorodnych laboratoriach analitycznych nie tylko na terenie miasta, ale również województwa, kraju i za granicą Są wysoko oceniani przez pracodawców ze względu na duże umiejętności praktyczne, gdyż w ramach kształcenia spędzają wiele godzin w laboratorium. Współpraca z zakładami pracy przyczynia się do tego, że dostosowujemy nasze programy do potrzeb rynku.

W celu uatrakcyjnienia kształcenia i poszerzenia wiedzy oraz umiejętności uczniów wprowadzamy zajęcia innowacyjne. W obecnym roku szkolnym realizowane są cztery różne innowacje: biomedyczna, kosmetyczna, farmaceutyczna i ekologiczna. Zwiększa to kompetencje uczniów i ułatwia znalezienie zatrudnienia w laboratoriach pracujących dla różnych gałęzi przemysłu. 

Partnerzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu